Rožių sodas

2018 08 23 Paskelbė Nėra komentarų

Rožių sodas, kuriame gyvena mano širdis.

Šiam sodui jau šešta žiema.  Jį pradėjau kurti 2012 m. rudenį. Pradžioje buvo tik vizija, projektas, o dabar jau jis gyvas ir  vis dar kuriamas toliau. Kodėl tai darau? Nes negaliu to nedaryti. Gėlės mano stichija. Darbas gėlyne – atgaiva sielai. Tai įkvepia, įtraukia, tada sustoja laikas, visa įsitraukiu į tai ir pamirštu viską aplinkui. Tai kūrybos, savirealizacijos erdvė.

Rožių sodą sukūriau pati – nuo idėjos, erdvių formavimo, iki žemės kasimo kastuvu, akmenų dėliojimu, tiltelio gamybos ir t.t. Kai degu idėja viskas tampa lengva ir be galo įdomu. Įdomu sugalvoti, atrasti, įgyvendinti. O paskutiniu metu jaučiu, kad atėjo noras tuo  dalintis. Padaryti sodybą atvirą besidomintiems žmonėms (ne už ilgo pasidalinsiu ta vizija). O dabar keletas vaizdų iš žydinčios vasaros.

DSCN3663

 Sodyboje auga apie 60  rožių krūmų: floribundinės, senovinės, angliškos bei erškėtinės. Pirmenybę teikiu ilgai žydinčioms arba pasižyminčioms intensyviu kvapu rožėms. Čia didelė įvairovė daugiamečių gėlių bei struktūrą sudarantys sumedėję augalai (pušys, magnolijos, alyvos, lanksvos kadagiai ir dar daug kitų). Žydinčių gėlių spalvinė gama: nuo baltos, rožinės iki melsvos, violetinės. Tik rožių spalvose yra ir gelsvų, persikinių, kreminių atspalvių.

??????????

DSCN3620Sodyboje įrengti mažosios architektūros statiniai, atspindintys romantiško stiliaus idėją (arka, paukščių girdykla, suoliukai). Taip pat čia gausu vaistinių, prieskoninių aromatingų augalų (levandos, raudonėliai, čiobreliai, katžolės, šalavijai, monardos, mėtos).

 

DSCN3652

??????????

Projektuodama sodyboje augalus apgalvojau jų dekoratyvumo trukmę, ypač žydėjimo ankstyvą pradžią ir spalvas rudenį.

Vaizdas spalio mėnesį

Vaizdas spalio mėnesį

Įdomu atrasti nuotraukas darytas įrengimo procese. Štai nuotrauka kai vaizdas buvo 2013 m. gegužės viduryje ir žemiau nuotrauka daryta labai panašiu kampu 2017 m. vasarą.

DSCN9548

DSCN3618

 Mieliausias vaizdas ir pojūčiai sode būna anksti ryte ir vakare, kai augalų aromatas nusileidžia arčiau žemės, kai išryškėja šešėliai, kai visas sodas ir širdis užsipildo saulės blyksnių gaiva.

DSCN3198

Šis sodas yra sušildytas mano rankomis, pripildytas meilės ir įkvėpimo. Gali būti, kad kai kuriose vietose profesionalumo trūksta, kai kurie kampai nėra išbaigti tiek, kad prie to nebesinorėtų grįžti ir pataisyti. Sodas yra gyvas kaitai ir kūrybai. Tai tiesiog gyvenimo būdas.

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą