Jei nusprendėte bulves auginti kitaip: ant šiaudų ar šieno, nevėlu tai padaryti pavasarį, turint tinkamų priemonių, bet geriau plotą paruošti iš rudens.
Technologija labai paprasta. Pasirinktas žemės laukelis išlyginamas. Jei dirvoje yra daugiamečių piktžolių, siekiant jas uždusinti visą plotą reikia padengti gerai yrančio kartono lakštais (be plastmasės ir be plėvelės). Ant jo vienodu storiu paskirstyti šiaudus ar šieną (ne mažiau 15-20 cm storio). Jei tai daroma pavasarį, reikia kuo ankščiau, kad spėtų šiaudai susigulėti ir pradėtų irti. Dar galima sluoksniuoti su pelenais, lapais, kad bulvės gautų įvairių medžiagų. Sodinant bulvės, jos tiesiog įterpiamos ranka, praskleidus šiaudus ir užžeriant jais. Sodinama tokiais atstumais kaip ir įprastai 40:40 cm. Vietoje ravėjimo bulvės yra mulčiuojamos. Mulčiuojama nupjauta žole. Žolę geriau dėti apvytusią, beriant žalią reikia paskleisti plonu sluoksniu, kad ji nepradėtų pūti, o suskaidytų mikroorganizmai. Mulčiuoti tokiais laiko tarpais, kad bulvės neperdžiūtų, o visada išsilaikytų drėgmė. Pradėjus bulvėms megzti gumbus, reikia stebėti, kad jie neiškiltų į žemės paviršių, nes pažaliuos. Pastebėjus tai, mulčiuoti papildomai. Rudenį bulvių kasti nereikia. Ranka praskleidus kompostą jos surenkamos.
Sekančiais metais, laikantis sėjomainos bulvėms galima įrengti kitą plotą, o šitame auginti kitas daržoves. Tokiame plote bus mažiau piktžolių, nes po mulču jos bus uždususios.
Bulvių ant šiaudų auginimo privalumai:
- Nereikia purenti žemės;
- Nereikia bulvių ravėti;
- Tikslingai (mulčiavimui) panaudojama vejos nupjauta žolė ir kita žalioji masė (šiaudai, lapai ir kt.)
Išbandytas dalykas. Rezultatas puikus !