Čiobreliai ne vien prieskonių lysvei

2015 08 22 Paskelbė Nėra komentarų

Čiobrelį paprastai visi žinome kaip vaistinį augalą ir žiemą gardžiuojamės arbata nuo kosulio.  Tačiau išnagrinėjus šių augalų augimo sąlygas, dekoratyvines savybes atsiveria labai plačios jų pritaikymo galimybės želdynuose. Čiobreliai  – sausų, smėlingų vietovių kiliminiai, daugiamečiai, aromatingi augalai. Savaime Lietuvoje auga paprastasis čiobrelis (Thymus serpyllum).

Štai keletas idėjų kur galime pritaikyti čiobrelius savo kieme:

Čiobreliai gėlyne.  Atsižvelgiant į augalų aukštį – čiobreliai žemaūgiai augalai (priklausomai nuo veislės užauga 10-30 cm aukščio). Gėlynuose jie tinka žemutiniam arba pirmam planui, apvadams  taip pat alpinariumuose.

ciobreliai gelyne

Dažnai susiduriame su problema kaip dekoruoti žemę po medžiais. Šioje situacijoje taip pat tinka čiobreliai. Kadangi jie savaime auga pušynuose, tad pomedis po pušimi apsodintas kiliminiais čiobreliais atrodys tikrai natūraliai.

ciobreliu kilimas

Čiobrelių pievutė drauge su čiobrelių kalneliais. Ši idėja didžiausias atradimas. Paskutiniu metu nebesinori kas savaitę pjaunamos kruopščiai prižiūrimos vejos. O kiliminių čiobrelių pievute išties puikus sprendimas. Jei dar suformuosime kaveles ir pasodinsime vieną kitą pušelę, tuo atkartosime natūralų lietuvišką kraštovaizdį. Privalumas dar vienas – sužėlus čiobreliams žolės ravėti ar pjauti nereiks (nebent 1-2 kartus per sezoną), be to ant jų galima vaikščioti. Jau yra prekyboje specialių mindžiojamųjų čiobrelių, kurie skirti būtent tam, kad ant jų galėtume ir netgi reikia vaikščioti.   

ciobreliu pieva

Atsižvelgiant į esamą situaciją reikėtų pasirinkti tinkamą čiobrelių rūšį ar veislę. Gėlynui labiau tinka aukštesni čiobreliai, pievutei ar kalneliui – kiliminiai bei mindžiojamieji.

Sodinimo laikas, sodinant daigus iš vazonėlių, geras bet kada, o dauginant atžalomis -pavasarį ir vasaros gale. Tad pirmyn į lauką sodinti čiobrelių!

Nuotraukos Leonardo Mekionio ir Giedrės Adomaitytės.

Nuotraukos iš mūsų darbų.

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą