Nužydėjo gėlių žiedai. Pjauti ar palikti?

2017 06 24 Paskelbė Nėra komentarų

Būnant tam tikroje aplinkoje svarbiausia yra jausmas, nuotaika, kurią sukuria augalai ir jų deriniai, faktūros, spalvos, šešėlių žaismas, garsai (šnarėjimas, čežėjimas), kvapai. Šioje žinutėje noriu atkreipti dėmesį į paprastas ir drauge naujai atrastas  augalų pasaulio detales – nužydėjusius žiedus.

Nužydėjus augalui, dažnai skubame nupjauti parudusius žiedus.  Palikus juos toliau gyventi, galime atrasti naują augalų pasaulį: stebėti kaip vystosi sėklynai, bręsta sėklos ir tuo mūsų sodą daro įdomų, gyvą. Įdomu yra matyti ir džiaugtis ne vien, kaip jau įprasta, gėlių žiedais, bet ir bręstančiomis sėklomis, dekoratyviomis jų dėžutėmis. Be to, jie labai tinka puokštėms, o sėklomis minta ir laukiniai paukščiai. Taigi, šiame straipsnyje kalbėsiu apie gėles, savotiškai dekoratyvias po žydėjimo.

DSCN3454Dekoratyviniai česnakai (Allium) išsiskiria  įspūdingais žiedynais ir jiems nužydėjus. Šis žalias rutulys gražus būna džiovintas sausoje puokštėje.

??????????

??????????Nužydėjęs paprastasis sinavadas (Aquilegia vulgaris) žavi smailiomis žaliomis dėžutėmis, kurios su laiku tampa rudos.

DSCN2923??????????Paprastoji šilagėlė (Pulsatilla vulgaris) ypač įspūdinga ne vien žydėjimo metu.

??????????Šį augalą po žydėjimo turbūt greičiausiai pamirštame, tai sibirinis vilkdalgis (Iris sibirica).

??????????Snaputis (Geranium) snapučio vardą gavo būtent dėl snapo formos nužydėjusių žiedų.

blzKitose šalyse dvimetė blizgė (Lunaria annua) dar vadinama pinigų augalu (Money Plant / Silver Dollar). Greičiausiai dėl pinigėlio formos sėklyno.

??????????Sinavadalapis vingiris (Thalictrum aquilegifolium).

??????????Rytinė aguona (Papaver orientale) kmynų fone.

Po žydėjimo dažniausiai nužydėjusių augalų sėklynai būna žali. Kad labiau išsiskirtų jų subtilumas, gerai yra kai fonas jiems būna ne tokios pat žalios spalvos, o kitokio jos atspalvio ar faktūros, pvz. varpinių augalų fone.

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą