Sausas upelis – gražu, paprasta, praktiška

2014 09 02 Paskelbė Nėra komentarų

Sauso upelio idėjos gimtinė – Japonija.  Tai vandenį simbolizuojanti eksterjero detalė. Upelis, kuriame nėra vandens arba jis užsistovi po didelio lietaus. Jis dažniausiai atlieka dekoratyvinę funkciją. Tačiau yra būdų, kai sausas upelis turi ir praktinę paskirtį.

sausas upelis

Nuotrauka iš Japoniško sodo Mažučiuose

Vienas iš jų – kaip takelis, kai retkarčiais reikia pereiti gėlyną. Kai po atodrėkio ar stipraus lietaus susirenka vanduo, žemiausioje vietoje padės sausas upelis. Gera išeitis trumpalaikiam vandens surinkimui, šlaito sutvirtinimui. Akmenų upelio idėja tokia, kad vanduo buvęs ir  neseniai išdžiuvęs. Jį tinka susieti su šlapiu upeliu ar fontanėliu, kad akmenys būtų dažnai drėgni, tai pateisina idėją.

sausas upelis

dry-river-beds

Nuotrauka http://travelhungryinthecosmos.wordpress.com

 Sausas upelis dera ir prie alpinariumo, ūksmingo sodo su apsamanojusiais akmenimis. Prie sauso upelio augalų asortimentas labai platus. Svarbu kokį stilių pasirinksime. Japoniškam stiliui pabrėžti tinka rododendrai, bereinučiai, žemaūgės pušys. Vandens įspūdžiui pagilinti sodinkime įvairias smilgas, viendienes, vilkdagius, melsves, bergenijas.

 

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą