Takų sistema

2016 01 10 Paskelbė Nėra komentarų

Sodyboje takai sudaro tam tikrą karkasą tuo pačiu atskiria ir jungia funkcines zonas. Jie labai svarbūs tada kai nesinori sušlapti rasoje kojų, išmindžioti žolės ar tvirtai pravažiuoti su karučiu. Tad kur dažnai tenka vaikščioti jie yra būtini, tebūnie supilti ir iš paprasčiausio žvyro. DSCN2447

Mano sodybos projekte suplanuoti takai pernai įgavo savo tikrąjį ,,veidą“ realybėje. Kietajai (takų, įvažiavimo) dangai pasirinkau vietinėse apylinkėse randamas medžiagas: natūralius akmenis, žvyrą, žvirgždą, smėlį, betono gabalus kai kur ir medį. Šios medžiagos vertingos tuo, kad užtikrina natūralią vandens absorbciją į dirvožemį, yra funkcionalios ir ekonomiškos. Visų takų pagrindą supyliau iš žvyro, o takų kraštus sutvirtinau natūraliais akmenimis. Takų paviršių grindžiau žvirgždu, betono gabalais ar medžio kaladėlėmis.

Takas grįstas betono gabalais ir žvirgždu

Takas grįstas betono gabalais ir žvirgždu

??????????

Prieskonių lysvės įrėmintos medinėmis lentomis

 

Takelis iš medžio kaladėlių

Takelis iš medžio kaladėlių

Planuojant takų sistemą, tikslinga taku atskirti augalų kompoziciją nuo vejos ar tiesiog taką privesti prie dekoratyvaus kampelio.  Veja įgauną savo formą, kai nėra perkirsta taku.

Grįžti į Sodybos dienoraštis

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą