Dekoratyvinės zonos įkūrimas

2015 02 06 Paskelbė Nėra komentarų

Sodyboje paprastai išskiriama reprezentacinė zona – tai vaizdas, kuris pasitinka atėjus į sodybą ir palydi iki įėjimo į namą (įėjimas pro vartus, įėjimas į kiemą, vaizdas prie durų, prieangis). Reprezentacinė zona tarsi vizitinė kortelė – šeimininko palikta žinutė apie save ir sodybos idėją.

Įrengdama reprezentacinę zoną savo sodyboje, šią erdvę išskirsčiau į dekoratyvinę zoną, įvažiavimą į sodybą, kiemo zoną bei įėjimą į namą.

Dabar smulkiau aptarsiu dekoratyvinę zoną. Prieš patenkant į romantišką gėlyną reikia pereiti tiltelį per sausą upelį. Dekoratyvioji zona apima laisvos formos gėlynus, išdėstytus nuo centro pusapskritimiais. Prie tvoros pasodinti aukštesni žydintys krūmai bei spygliuočiai, kad užstotų vaizdą nuo gatvės. Iš šios zonos perėjus pro arką galima patekti į prieskonių daržą.  

Dekoratyvios zonos akcentas – viduryje gėlynų įrengta paukščių girdykla.

Dekoratyvios zonos akcentas - paukščių girdykla

Gėlynuose auga rožės suskirstytos pagal spalvas ir prigimtį (senovinės, angliškos, floribundinės). Tai mišraus tipo rožynas su daugiametėmis gėlėmis. Augalų žiedų spalvinė gama: nuo baltos link rožinės, raudonos, pereinančios į mėlynos, violetinės įvarius atspalvius. 

Poilsio kampelis gėlyne Dekoratyvioje zonoje įrengiau keletą poilsio kampelių, kad būtų galima prisėdus pasidžiaugti gėlių žavesiu. 

Dekoratviąją zoną suplanavau taip, kad ji matytųsi prieš įeinant į namą ir iš namo pro virtuvės ir darbo kambario langus. Ji yra visais įmanomais atvejais matomiausioje vietoje.   

Susiję straipsniai:

Romantiškas sodas

Nuo ko pradėjau

Komentarų dar nėra.

Parašykite komentarą