Gėlynas suprojektuotas remiantis natūralistinio želdinimo principais. Įrengtas 2017 m. pavasarį. Tad dar yra šiek tiek tuščių tarpų ir ne visi augalai suvešėję. Nuotraukose matyti, kaip gėlės auga ir vaizdas keičiasi. Ačiū, Žeimių seniūnijai, kad patikėjo šį žemės gabalėlį mano idėjoms.
Projektavimo idėja.
Visas gėlyno plotas yra užpildomas daugiametėmis gėlėms – sluoksniais: struktūrinių augalų sluoksnis, kurie yra aukščiausi, stabiliausi ir jie sudaro gėlyno karkasą (miskantai (Miscanthus), kemerai (Eupatorium)). Visas akcentas koncentruojamas į gėlyno vidurį. Sezoninis – teminis augalų sluoksnis – čia projektuojami vidutinio augumo augalai, kurie žydi arba yra išraiškinga jų struktūra skirtingu sezonu (šilagėlės (Pulsatilla), dekoratyviniai česnakai (Allium sphaerocephalon), šalavijai (Salvia), ežiuolės (Echinacea) ir kt.). Tarpus užpildantis sluoksnis. Šiame sluoksnyje projektuojami augalai, kurie nėra labai išraiškingais žiedais, tačiau jie plečiasi į šonus, stabdo piktžolių augimą (drėbūnai (Sporobolus), katžolės (Nepeta), rasakilos (Alchemilla), alūnės (Heuchera) ir kt.).
Siekiant išlaikyti žydėjimo tęstinumą, parinktos gėlės, kurios žydi skirtingu metu. Foną žydintiems augalams sudaro kiliminiai įvairiais melsvai violetiniais žiedais ir dekoratyviais lapais augalai. Gėlės sodinamos grupėmis, siekiant sudaryti bangavimo įspūdį bei pramaišiui – įnešant natūralios netvarkos. Kadangi gėlynas bus apžiūrimas iš priekio nuo tako, gėles projektuojamos aukštėjimo tvarka: aukščiausios gėlės sodinamos viduryje ir tolimiausiame krašte, žemiausios – priekyje.
Projektuojamų augalų spalvinė gama rožinė, melsva, violetinė, bordo.
Nuostabus darbas!